Szelki dla dużego psa – najaktualniejsze informacje

Sportowe szelki dla psa

Z psiakiem możemy ćwiczyć różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu specjalistyczny sport, biegać albo jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla czworonoga skonstruowane są tak, aby zagwarantować psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów wolno stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, natomiast lepiej jest wykorzystywać specjalne szelki dedykowane do gonienia z psiakiem bądź przejażdżki na rowerze.
legowisko dla psa sprawdź koniecznie https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer dostarcza prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są więc to szelki dobrze dostosowane do budowy pieska, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie porywają się w czasie ruchu i także nie wywołują obtarć. Szelki dla pieska Line mogą być używane także na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są to wówczas szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla czworonoga to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to skrzyżowanie tradycyjnych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa jednocześnie znakomicie sprawdzają się w dogtrekkingu, ale można uprawiać w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można bardzo dobrze dopasować do wymiarów czworonoga, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki ustawiają linearnie siłę, z jaką czworonóg rwie, pozwalając mu na lekką i efektywną pracę plus wolność manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i dodatkowo elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, przydaje się do przypinania psiaka na spacer, inne do zaczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze albo długiej podróży.

Firma Sali robi także specyficzne szelki dla psiaka „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z czworonogiem. Poświęcone są dla czworonogów, które zbyt mocno nie ciągną i dodatkowo idealnie odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe więc to również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to też uniwersalne szelki, można montować je psu na regularne spacery, i także stosować przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji i także komfortowe, ich zaletą jest zarówno szybkie i bezproblemowe zakładanie i ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Gdy pragniemy uprawiać sport z psem potrzebujemy zakupić dla niego dobre, odpowiednie i dodatkowo przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.