Kup silikonowy żwirek dla własnego kota. Czemu warto go pozyskać?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to zatem niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Są różnorakie typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki defekt, że niestety nie można do końca zapobiec jego rozsypywaniu blisko kuwety tudzież rozsiewaniu po domu przez kota.
jeśli potrzebujesz żwirku dla kota silikonowego to sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu normalny piasek. Lecz na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotka, znacznie korzystniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwyczajny piasek. Są korzystne dla kotów, które systematycznie wyruszają na pole i dodatkowo kochają gmerać w glebie. Takie koty potrzebują posiadać w kuwecie coś znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla kota bardzo nagle zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ nie ma możliwości rozdzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Wszak ten większy i dodatkowo grubszy jest niewiele efektywny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, którą można bezboleśnie wyeliminować z kuwety bez potrzeby zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Zestaw zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, dobre żwirki dla kotka bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odpady na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kota jest szalenie niezawodny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu swobodnie odparowała. Wielce znane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy jeszcze drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek bezbłędnie zobojętnia zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozprzestrzenia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne profesjonalne absorbery aromatu i także neutralizatory, jakie można dołączać w znikomej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że zawierają także cechy odkażające.