Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie korzystnie kupić?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Na pewno każdy chociaż raz spotkał pupila, który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z wrodzonych czynności, jaką musi robić każdy normalny kot. I nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie szponów, gdyż pazury każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w celu poinformowania, że to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to zatem dla nas alarm, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala ochronić przed uszkodzeniem nasze pufy.
najwyższej jakości zabawki dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotkom komfort, są ogromnie niezbędne szczególnie kotom przebywającym nieustannie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, natomiast na szczególnie rozszerzonych drapakach ma okazję do mocno złożonych zabaw. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, żeby ocalić przed zadrapaniem stołki lub wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, więc ofiarą może ulec sofa w salonie. Pupile ubóstwiają również oznaczać swoje miejsce blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać pewne inne stworzenie, na przykład wyjątkowego kotka.

Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najcudniejsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niepodatny na uszkodzenia i może służyć kotu jak przyjemne pole do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, postawionego na podstawce pionowo lub skośnie, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeśli są ogromnie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na ziemi czy być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a również drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niezwykle potężna, mają one najbogatsze kształty, mają różne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym gustem tudzież upodobaniami kota. Gdy kot uwielbia więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest ruchliwy i dodatkowo lubi skakać, z pewnością ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.